Fill 4Fill 1Fill 1Combined Shape

Web Sitenizdeki Trafiğini İzlemenin Önemi

       Hangi çevrimiçi istatistiklerin işletmenizi etkileyeceğini hiç merak ettiniz mi? Birçok işletme yatırım getirilerini, satın alma oranlarını ve blog görüntülemelerini incelerken, bazıları ağ trafiğini gözden kaçırır.

       Site trafiği, insanların web sitelerinizi ne zaman ziyaret ettiğini ve web sitelerinde ne kadar zaman harcadıklarını görmenizi sağlar. Bu temel bilgiler gibi görünebilir, ancak web sitesi geliştirmede size yardımcı olabilir, bu yüzden onu izlemenin önemini anlatmak istiyorum. Şimdi okumaya devam edelim!

Önemli İstatistikleri Toplayın

Site trafiğini takip ederken işinize yardımcı olacak önemli istatistikler toplayabilirsiniz. Örneğin internet trafiğinin %70’si cep telefonlarından geliyor.

Bu, kitlenizin büyük bir bölümünün web sitenizi büyük olasılıkla mobil cihazlarında ziyaret ettiği anlamına gelir, bu nedenle web sitenizi buna göre ayarlamanız gerekir. Müşterileriniz ziyaret ettiğinde güzel görünmesini sağlamak için web sitenizin kendisini cihaza göre gösterme şeklini değiştirebilirsiniz. 

Bunun site trafiğiniz ile ilgili yalnızca bir bilgi parçası olduğunu unutmayın. 

Web siteniz için ağ trafiği istatistiklerine bakarak, yapabileceğiniz potansiyel iyileştirmeleri tespit etmeye odaklanırken bunları kullanabilirsiniz. Bu bilgileri Google Analistik gibi servislerden toplayıp ağ istatistiklerinize baktıkça müşterilerinizin nasıl davrandığını anlayacaksınız. Buradan, müşterilerinizin ilgisini çekecek ve sürekli büyümede size yardımcı olacak değişiklikler yapabilirsiniz.

Sitenizin En Çok Trafik Aldığı Zaman Dilimini Bulun. 

Site trafiği takip ederken, günün bazı zamanlarında diğerlerinden daha fazla trafik aldığını fark edeceksiniz. Bu, internetin en yoğun olduğu zaman olarak bilinir, çünkü bu zamanlarda en çok insan çevrimiçi olur. İnternetin yoğun olduğu saatler, hafta sonları ek trafikle birlikte Sabah 9’dan 11’kadar olduğu ve akşam 7'den akşam 9'a kadar olma eğilimindedir.

Yukarıdaki sürelerin genellemeler olduğunu, dolayısıyla web sitenize göre değişebileceğini unutmayın.

Her iki durumda da, daha fazla trafik, çok fazla insan sitenizi ziyaret ederse bu zaman diliminde devam ederse web sitenizin yavaşlayabileceğini gösterir. Bu nedenle, düzgün bir şekilde izlemek ve web sitenizi çalışır durumda tutmak için daha yüksek ağ trafiğiniz olduğunda anlamanız gerekir.

Aksi takdirde, web sitenizin çökme veya yavaşlama riskiyle karşı karşıya kalırsınız ve bu da ziyaretçi kaybetmenize neden olabilir.

Hangi Sayfaların En İyi Performansı Gösterdiğini Görün

Site trafiği Google Analistik veya Google Console ile en çok ziyaret edilen web sayfalarını belirlemenize de yardımcı olur.

Hangi sayfaların daha çok müşteri çektiğini anlamanız için bu bilgi önemlidir. Oradan, insanları o sayfalara çeken şeyin ne olduğunu anlayabilir ve bunları diğer sayfalarınıza uygulayabilirsiniz. Bu, müşterilerinize hitap edecek değişiklikler yaparken genel trafiğinizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Ancak bunu başarılı bir şekilde yapmak istiyorsanız, NetFlow gibi programlar aracılığıyla web varlığınızı izlemeye odaklanmalısınız. Aynı zamanda Google Kohort analizi sayesinde trafiğin hangi yolda gittiğini ve hareket ettiğini anlayarak sitenizi o şekilde yapılandırabilirsiniz.

Web sitenizdeki genel trafiği artırabilmeniz için fikirleri en iyi sayfalardan en kötü sayfalarınıza uyguladığınızdan emin olun.

Eğer Takip Etmiyorsanız Web Sitenizi Bugün Takip Edin

Webde ki varlığınıza ve ağ trafiğinizi izlemeye önem verirseniz, nerede iyi performans gösterdiğinizi ve nerede geliştirmeniz gerektiğini görebilirsiniz.

İşletmenizin önemli eğilimleri ve ayrıntıları fark edebilmesi için ağ trafiğinizi izlemek için çok çaba sarf ettiğinizden emin olun. Trafiğinizle ilgili daha fazla yardım istiyorsanız, web sitemize gidebilir ve SEO araçlarımızı inceleyebilirsiniz.

TEKLİF AL