Fill 4Fill 1Fill 1Combined Shape

Gaziantep Web Tasarım

Gaziantep web Tasarım Ajansı olarak güncel teknoloji ile tamamen Google algoritmaların istediği şekilde güncel kalarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Kurumsal web site tasarımı firmanızın kimliğinin güçlü yansıtmasını sağlayarak rakiplerinize karşı firma olarak daha güçlü olduğunu gösterir. Tasarladığımız websitelerimiz seo uyumlu , farklı renklerde temiz ve profesyonel web tasarım olarak karşınıza çıkmaktadır.

1969 yılında Türkiye'nin ilk Organize Sanayi Bölgelerinden birine ev sahipliği yapan Anadolu'nun çalışkan kenti Gaziantep. Gaziantep konumu itibari ile daha çok ortadoğu ülkerine ihracat yaparken son 20 yılda iç pazardada etkin markalar ortaya koymuştur. Başlıca üretim alanları Halı, Tekstil, Gıda ve Makina Sanayisidir. Biraz önce de bahsettiğimiz; konumu itibari ile daha çok ortadoğu ülkelerine üretim yapması sebebiyle ülkemizinde ihracat şampiyonlarındandır. Hal böyleyken bulunabilirilik, firmaların ürün tanıtımı, uluslararası arenada online ulaşılabilir olma gibi kaygılarla ajanslara olan ihtiyaç bu bölgede artmış, talepler ve beklentiler günden güne çoğalmıştır. Tüm bu sebepler doğrultusunda Gaziantep'te 60'a yakın irili ufaklı ajans bulunmaktadır. Ajanslar başlıca yazılım,tasarım vb. alanlarda hizmet vermektedir.  Biz bugün Gaziantep'teki Web Tasarım alanını,anlayışını, olması gerekenlerini inceleyeceğiz. Tabi bu arada olması gerekenleri ihracat odaklı kaleme alacağız.

  

İhracat Odaklı Web Sitesi Nasıl Olmalı?

 

- Birden Fazla Dil kullanımına sahip olmalı.

 

- Dil Çevirileri yetkili kişilerce yapılmalı. Komik durumlara düşülmemeli.

 

- Aşırı Grafik ve Dijital Esprilerden uzak olmalı. Sade görünüme ve kolay kullanılabilirliğe sahip olmalı.

 

- En önemli pazarınız neresi ise web sayfası server altyapısı o bölgede veya o bölgeye yakın olmalı. Türkiye'den yayın yapmamalı. Birden fazla bölgesel pazara sahipseniz, web siteniz birden fazla ülke konumunda CDN sunucular ile farklı lokasyonlarda yayın yapmalı.

 

- İşi biraz daha ileri götürecek olursak; pazarlarınızdaki internet hızlarını dikkate alıp, internet sağlayıcılarının hızlı açabileceği web siteleri tasarlamanız gerekmetedir. Aşırı grafik yüklemesi yapılan sitelerin Afrika gibi pazar bölgelerinizde açılması hayli zor olacağı gibi, Google'da sıralanmasıda güç olacaktır.

 

-  Web sitenizin ana dili Türkçe olmamalı!

 

- Ayrıca gülünç olan ve yaygın olarak yapılan hatalardan biride Arapça web sayfalarıdır. Bildiğiniz üzere biz ve birçok ülkede yazım soldan sağa doğrudur. Fakat Arapça'da sağdan sola yazılıp okunmaktadır. Bu nedenle tasarlayacağımız Arapça web sayfaları Türkçe sayfalarımıza göre ayna görünümene sahip olmalıdır. Birkaç örnekle açıklayacak olursak; Türkçe sayfamızdaki logo alanı sol üst alanda ise Arapça sayfamızda sağ üst alanda olmalıdır. "İleri, Devamı, Devamını Gör" gibi butonlarda bulunan "ok" ( ileri -> ) yönü sağa doğru iken Arapçada ileri yönü sola (<-انظر أكثر ) doğru olmalıdır. 

 

Eğer sizde ihracat odaklı bir web tasarımı yaptırmak istiyorsanız Gaziantep Web Tasarım denince akla gelen Anatolmedia ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Anatolmedia'nın son yaptığı Web Tasarım Projelerini Görmek için Tıklayınız.  

 

Tüm Referanslarını incelemek için Tıklayınız.

 

TEKLİF AL