Fill 4Fill 1Fill 1Combined Shape

Gaziantep Seo Reklam Ajansı

Öncelikle Anatolmedia A.Ş şirketi olarak Gaziantep merkezde digital reklam ajansı olarak hizmet vermekteyiz. Gaziantep website seo hizmeti ve eticaret seo hizmeti  için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kurumsal hizmet verdiğimiz müşterilerimizi buradan ve son projelerimizi buradan inceleyebilirsiniz.

Seo nedir ?

Kısaca "arama motoru optimizasyonu" olarak adlandırdığımız seo google aramalarına göre içeriklerinizi optimize etmektir. Seo'yu en kısa şekilde anlatırsak google'da herhangi bir kişinin aradığını tam olarak  bulmasını sağladığımız optimize işlemdir.

Seo Uzmanı ne iş yapar ?

Website veya Eticaret için digital pazarlama sürecini yönetilmesini sağlayan seo uzmanı websitenin tüm detayları ile ilgilenmedir. Kısa özetlemek gerekirse ; 

 • Genel Seo adımları ile planlama,geliştirme ve uygulama yapar
 • Digital yolculuğunun yo haritasını hazırlar
 • Rakip websitelerinin analizlerini yapar
 • Firmanın içerik analizi ve içerik ihtiyaçlarını planlar ve üretir
 • Firma anahatar kelime araştırması yaparak analiz gerçekleştirir
 • En önemlilerinden robots.txt ve htaccess gibi dosyalarının optimizesi yapar
 • Google araçlarının kurulumlarını gerçekleştirir
 • Google araçlarının analizlerini düzenli şekilde inceler ve analiz eder
 • Websitenin çalışmalar sırasında erişilebilir olmasını sağlar
 • Website genel hataları tespit eder ve düzenlemesini sağlar
 • Google gözünde önemli yer alan Mobil optimizesini gerçekleştirir
 • Sitedeki teknik problemlerinin tespit edilmesi ve yazılım ekibi ile geliştirilmesini sağlar
 • Sitenin genel yapısındaki 301, 404 hatalarını tespit ederek optimize eder
 • Firma ihtiyaçlarına göre backlink optimizesini geliştirir

Lokal seo nedir?

Konum bazlı müşterilerinizin sizi bulmasını sağlayan google arama motoru çalışmasına lokal seo diyoruz. Firmanıza en yakın Google arama sonuçlarında müşterilerin sizi bulmasına olanak sağlayan ;

1- Website içerik optimize çalışması 

2- Google benim işletmem Çalışması 

3- Ücretli Google reklamları ile yerel arama sonuçlarında yer almak  

4- Yerel Firma Rehberi gibi çalışmaları kapsayan işlemdir.

Örneğin ; Gaziantep seo hizmeti arayan bir müşterimizin sizi aradığı konum çevresinde çıkmanız ne kadar isabetli olduğunu düşünebilirsiniz veya "cam balkon " şeklinde arayan kişi kelime öbeğini cam balkon yazabilir ama google algoritması sayesinde sizi arayan kişinin gaziantep'te olduğunu anlayarak "gaziantep cam balkon" kelimesinde müşterinizin karşısına çıkmanız Lokal seo veya yerel seo olarak adlandırıyoruz. 

Lokal seo ile neler kazanacaksınız ?

Lokal seo yerel bir firma için çok önem arz etmektedir. Artan rekabetler yüzünden hiç alakasız bir firmanın sizi arayan müşterilere ulaşmanızı engellemektedir. Sektörünüzdeki rekabetlere göre websitesinizi optimize optimize etmezseniz müşteri bulmak için ücretli reklamlara yönelme durumunda kalacaksınız. Yerel seo yukarıda anlattığım gibi çalışmaları yapılarak google aramalarında ilk sırada yerininizi almalısınız.

Gaziantep için lokal seo çalışması nasıl yapılır ?

Tamamen google aramalarını gaziantep ile alakalı düzenlenmesi gerekiyor. Sizin hangi kanallardan trafik aldığınız tespit edilerek trafik kanallarındaki ziyaretçi akışları size yönlendirilmeli ve müşterileriniz sizinle buluşturulmalıdır.Google Arama Niyeti dediğimiz bir kavram vardır. Sektöre göre analizler yapılmalı ve çalışmalar o yolda devam etmelidir.

Örneğin ;  " Gaziantep Taksi " ve " Gaziantep Cam Balkon " arama yapan 2 kullanıcı düşünelim.

 •  Gaziantep Taksi yazan kullanıcı hemen taksi numarasına erişmek ister. Websitenize girmesine içeriklerini okumasına veya taksi ile alakalı görselleri incelemesine gerek yoktur. Onun amacı telefon numarasına tıklayarak size ulaşmasıdır. Ne kadar güzel içerik üretirseniz üretin arama yapan kullanıcı için bir önemi yoktur. Gaziantep taksi seo çalıması yapmak isteyen kişi "Google reklamları arama reklamları" veya " Google harita kaydı " ile yerel seo işlemlerini yapmaktadır.
 • Gaziantep cam balkon diye arayan kullanıcı niyeti cam balkon modellerini , cam balkon fiyatlarını ve ölçülerini görmek isteyen bir arama niyeti gerçekleştirmektedir. Burada yerel firma için yerel seo farklı bir anlam kazanmaktadır. Bu ziyaretçi websitenizi gezmek ister , Telefon numaranızı aramak ister veya google haritalarda hemen sizi bulmak isteyebilir. Bu sebeple firmanız için yapılması gereken çalışmalar daha detaylı bir çalışma yapılması gerektiği konusunda hem fikir olmuşuzdur.

İşinizi verdiğiniz seo uzmanı nasıl olmalı doğru uzmanı bulmak için ne sorulmalı ?

 • Güncel algoritmalara vakıf olmalı
 • Bilgili ve tecrübeli olmalı en az 3 - 4 yıl aktif sektör'de bulunmalı
 • Her türlü yazılıma farklı çözümler üretebilmeli
 • Doğal yollar ile çalışmalara yapmalı
 • Backlink paketleri gibi çalışmalara fazla yönelmemeli
 • Başarılı veya başarısız olduğu sektörlerde size portföylerini göstermeli
 • Başarı elde etmiş olduğunu refaransları olmalı
 • Kendine özgü yetenekleri olmalı
 • Google veya Yandex anlaşmamız gibi kelimeleri kesinlikle kullanamamalı
 • Güncel bilgileri öğrenerek sorular sorun 
 • Kullandığı seo araçlarını sorun en popüler olanlar ( Ahrefs , Semrush , Screaming Frog )
 • Google Console vakıf olmalı 

Kurumsal website veya Eticaret website sonuç almak ne kadar sürer ?

Öncelik şunu belirtmemiz gerekiyor. Yapılan seo çalışmaları Google ile herhangi bir anlaşma kapsamında yapılmamaktadır. Siz google istediği şekilde işlemleri yaparsınız sonrasında tamamen google botlarının içeriklerinize veya yapmış olduğunuz çalışmalara verdiği puanlar ile alakalı olacaktır. Orta seviyede bir seo çalışması 6-12 arasında sonuç verebilir. Google'nin seo süreçleri ile alakalı paylaşımlarında bu süreci 4 ay olarak belirtmektedir , şuan güncelleme ve algoritmaları düşündüğümüzde süre maalesef uzuyor. 

Seo uzmanı yazılım bilmek zorunda mı ?

Seo uzmanının tamamen stracç oyunu gibi düşünebilirsiniz. Seo uzmanının öngörülü olması ve analitik bir kafa yapısına sahip olması çok önemlidir. Çok ciddi problem olmadığı sürece yazılım bilmeden seo çalışması yapabilirsiniz. Seo uzmanı hataları tespit ederek herhangi bir yazılımcı ile 1-2 saat gibi bir çalışma ile teknik seo problemlerinin üstesinden rahat gelebilir.

Seo uzmanı ilk sıra garantisi verebilir mi ?

Size ilk sıra garantisi veren kişi veya kuruluşlarda 100 km/s hızında oradan uzaklaşmalısınz. Google kimsenin babasının arama motoru değildir. Siz seo ile alakalı çalışmalarınızı yaparsınız sonrası tamamen google algoritmaları ve rakipleriniz ile alakalıdır. 

Bazen doğal olarak yapılmayan çalışmalarda ilk sırada olabilirsiniz. Fakat google kısa zaman sonra fark etttiğinde sizi çok arkalara hatta arama sonuçlarından kaldıracağını unutmayınız.

Websitemin Google aramasında yükselmesi ne kadar sürer?

Website ve içerikleriniz ile  alakalı olarak yaptığınız çalışma sonuçlarını 4 ile 12 ay arasında net olarak görebilrisiniz. Tabi içerik düzenlemeleri sırasında sizin içeriklerinize göre sıralamalarını az çok tahmin edebilirsiniz.

Seo çalışması sonucunda Google adwords reklamları vermeye gerek kalacak mı ?

Çalışma yapılan kelimelerin ile alakalı  olarak çalışma yapılan zaman içinde google adwords reklamları vermenizi tavsiye ediyoruz. Daha sonraki süreç eğer rakipleriniz reklam veriyorsa sizin sıramanızın 1. sırada olduğunu düşünürsek eğer siteniz trafik almıyorsa mutlaka reklama devam etmenizi tavsiye ederiz. Eğer ki rakiplerinizin reklamları yoksa ilk sırada yer alarak trafik akışı size geliyorsa o zaman gerek kalmayacaktır.

TEKLİF AL