Fill 4Fill 1Fill 1Combined Shape

Gaziantep Reklam Ajansı

Reklam Ajansı Nedir?

Reklam Ajansı, marka ya da bireysel tanıtımı hedef kitleye pazarlama stratejileri ile ulaştırmaya yarayan, görünürlüğün ve gelirin artmasını sağlayan bir hizmet kuruluşudur.

Reklam Ajansı Ne İş Yapar?

Tasarım; reklam işinin omurgasıdır. Reklam dendiğinde akla televizyon ve reklam tabelaları geliyor. Fakat, günümüz dijital dünyasında reklam bunlardan ibaret değil. Markanıza ait t-shirt, kalem, defter, araç üstü giydirme, tabela, ambalaj, broşür gibi tasarımlarla markanızın hedef kitleye ulaşmasını sağlar. Reklam ajansları satış öncesi gerekli araştırmalardan tutun ki, reklam sonrası markanızın ne durumda olduğunu size raporlamakla sorumludur. 

Reklam Ajansı Nasıl Kurulur?

Reklam ajansı kurmak istediğinizde; ilk işiniz resmî kurumlara başvuru yaparak iş yeri ruhsatı ve vergi levhanızı almanızdır. Ofisinizi, sizin işinize yarayacak bilgisayar, faks, telefon ve mobilya gibi malzemelerle donatın. İşinizi sizin hayal gücünüz ilerletecek. Bu yüzden sizin dikkatinizi dağıtacak ses ve görüntü kirliliğinden uzak ofis ortamına sahip olmalısınız. Ofisiniz adına telefon ve faks hattı almalısınız. Bunun yanında internet bağlantısı sağlamanız gerekiyor. Sizin çalışmalarınızı profesyonel hale getirmek için dijital fotoğraf makinesi, fotoğraf tarayıcı ve grafik tasarım programlarına sahip olmalısınız. Daha sonra isminizi duyurmak için kendinize ait kartvizitler, broşürler ve diğer reklam malzemelerinden bastırın ve ofisinizde kullanmanız için gerekli olan not kâğıdı, kalem gibi kırtasiye ihtiyaçlarınızı tamamlayın. Kurduğunuz dijital reklam ajansı için bir internet sitesine ihtiyacınız olacaktır. Bunun için önceliğiniz domanin ve hosting almak.

Reklam Ajansı Nasıl Müşteri Bulur?

Hizmetinize ihtiyaç duyacak yerel ve bölgesel firmalar, gazete, dergi ve diğer medyalar ile temas halinde olun ve fiyat listeleyin. Listelediğiniz firma için kampanyalar hazırlayın. İsminizin duyulması için etkinliklere ve yerel organizasyonlara katılın. Reklam sektöründe görünürlük, iyi ilişkiler, özgünlük ve yaratıcılık önemlidir.

 

Sosyal Medya Reklamları Nelerdir?

En doğal ve etkili yöntem olan sosyal medya reklamları, sayfanıza gerçek kullanıcıların trafik oluşturmasını sağlar. Hedef kitleniz ile paylaşıldığında ilk sayfada ilk sıralarda çıkmanızı sağlayan en etkili reklam aracı; Instagram reklam ajansları, Facebook reklam ajansları ve Google reklam ajanslarıdır. İnternet reklam ajansları ile oluşturacağınız reklamlar sitenize gelen hedef kitlenizden, yüksek oranda geri dönüş olmasını sağlayacaktır.

Reklam Ajansı Ne Yapar?

Reklam ajansı, firma ve müşterilerin ürün veya hizmete nasıl tepkiler verdiğini toparlar bu bilgilere dayanarak reklam oluşturur. Oluşturulan reklamların özgün olması ve devamlı görünür olmasını sağlamak gerekir. Firmalar kendi reklamını yapabilir. Ama bu uzun vadeli ve istediği sonuçları alamayacağı bir süreç olur. Dijital Reklam Ajansları, alanında deneyimli kişilerden oluşan ekibi ile bu işin uzmanıdır. Kreatif ve etkili tasarımlarla markanızın öne çıkmasını sağlar. Ürün ya da hizmetinizin öne çıkması için kampanyalar düzenler. Reklam ajansı logo tasarımı, kurumsal kimlik, katalog tasarımı, broşür tasarım, ambalaj tasarım, sosyal medya tasarım, kalem, defter, tabela gibi bir çok tasarım yapar. Bunun yanında sosyal medya yönetimi, video-fotoğraf & prodüksiyon ve web tasarım hizmetleri de vermektedir.

Reklam Ajansı Size Ne Avantaj Sağlar?

Kaliteli bir dijital reklam ajansı tarafından, markanız için hazırlanan yaratıcı ve etkili reklam çalışmaları akılda kalıcılığınızı arttırır ve prestij sahibi olmanızı sağlar.

 

TEKLİF AL