Fill 4Fill 1Fill 1Combined Shape

Gaziantep Logo Tasarım

Anatolmedia Digital Ajans Kimdir?

Gaziantep website ajansları arasında 10 yıldır kurumsal olarak hizmet vermekteyiz. Gaziantep'i 10 yıldır digital çağa taşıyoruz. Google'nin sevdiği tamamen özgün tasarımlar ile markanıza değer katıyoruz. Çalıştığımız birçok alanda sizlere kurumsal hizmetlerimizden bazıları olan website tasarım ,E-ticaret sitesi kurulumu , Kahramanmaraş Seo hizmetleriGrafik tasarım ve kurumsal kimlik çalışmalarında her zaman yanınızda olmaya çalıştık. Şimdi ki yazımızda Google sıralamasının anahtarları olan arama motoru optimizasyonu ile sizlere websitenizin Google arama motorlarında üst sırada çıkması için neden bizimle çalışmalısınız kısaca anlatmış olacağım. 

Logo Nedir?

Logo; kelime veya kelime gruplarından oluşan, dijital ortamda ya da basımı yapılarak kullanılabilen, kurum, kuruluş, marka vb. temsil eden simge. Kurumun adını yansıtır.

Amblem; bir anlamı olan şekil ve sembollerde oluşur ama kurum ismi yer almaz. Sadece markaya yansıtacak şelil ve semboller vardır.

Sembol; bir anlamı ve düşünceyi temsil eden nesne veya işaretlerdir. Bir harf, sayı veya eşya sembol olabilir. Anlam taşıdığı için amblem ve logoda kullanılmaktadır. Sembol markanın duruşunu, özelliğini ve kimliğini oluşturur.

Logo Tasarımı Nedir?

Logo tasarımı, şirket ya da bireysel kuruluş, gazete, marka, kişi, işletme vb. oluşumların imajını ve özelliklerini yansıtan, metin ve görsellerden oluşan simgelerdir.

Logo Tasarım Nasıl Olmalı? 

Ticaretin başlamasıyla ürünlerin birbirinden ayrılması gerekliliği oluşmuştur. Bu sebeple ürünleri birbirinden ayıracak simge, kreaitf yazı ve sembollerin önemide artmıştır. Logo Tasarım markanızın kimliğini oluşturur. Reklam sektöründe akılda kalıcılık çok önemlidir. Sizinle iletişimde bulunacak şirket ya da kişi ilk önce logonuzu görecek. Bu yüzden her şeyden önce logo oluşturmalısınız. Logonuz sade, kreatif, vektörel ve simetri kurallarına dikkat ederek hazırlanmalı. Logoda bulunan resimleri konuşturmanız gerekiyor. Bakıldığında dikkat çeken ve hedef kitlenize hangi sektörde olduğunuzu anlatan, kültürünüzü yansıtan, tutarlı ve çevrimiçi logo tasarımına sahip olmalısınız.

Logo Tasarım Programları

  • Adobe Photoshop,
  • Corel Draw,
  • Adobe Illustrator,
  • Logaster,
  • Shopiy,
  • Graphic Springs,

Tasarımcılara Göre Logo Çeşitleri

  • Yazı+Logo Tasarım: Harflerin kullanıldığı logo çeşitidir.
  • Yazı+Sembol+Logo Tasarım: Harf ve sembollerin kullanıldığı logo çeşitidir.
  • Sembol+Logo Tasarım: Sadece sembollerin kullanıldığı logo tasarımıdır.

Gaziantep Logo Tasarım Nasıl Yapılır? 

Logo tasarımı, ürün ve hizmetinizin diğer rakiplerinize karşı fark yaratmasını sağlar. Tasarlanacak logo, müşterinin misyon ve vizyonuna uygun olmalı. Yukarıda bahsettiğimiz gibi hedef kitle logoyu gördüğünde aklına markanızı getirecek; kreatif, sade ve akılda kalıcı tasarımlar yapıyoruz. Unutmayın Logo Tasarımı markanızın kimliğidir. Büyük emek ve hayalgücü isteyen logoyu tasarlamak çok kısa bir süre olmayabiliyor.

Gelişen teknoloji ile tasarım programları ve yardımcı programlarla işler kolaylaştı. Logolar farklı şekil ve boyuta sahiptir. Logo tasarımı programında çalışırken, her boyutta kaliteli gözükecek ve vektörel olarak hazırlanan logolara sahip olmanız için çalışıyoruz. Logo tasarımı öncesinde markanızı analiz ediyor, müşterimiz ile iletişim halinde kalarak tasarım konseptini belirliyoruz.

Gaziantep Logo Tasarım Aşamaları

Logo tasarımda ilk adımımız araştırmadır. Müşterimiz ne konumda, rakipleri kimler, marka nasıl bir kimliğe sahip olmak istiyor bunları listeliyoruz. Daha sonra kuruguluyoruz ve logo nasıl olabilir bunun üzerinde çalışıyoruz. Ortaya çıkan sonuçlar arasından uygun olanı seçip onun üzerine yoğunlaşıyoruz. Logo tasarımında kullandığımız renklere ve yazı fontunun göz yormaması ve kafa karıştırmamasına dikkat ediyoruz. İdeal olan maksimum 2-3 renktir. Logo tasarlarken niteliksel ve nicel araştırma yöntemlerini kullanıyoruz.

Hazılrladığımız logoyu teste sunuyoruz ve tasarımla ilgili tepkileri analiz ediyoruz. İstenilen sonuçlar elde ettikten sonra firmaya logosunu sunuyoruz. Logo tasarımda bizim önceliğimiz sizler için kaliteli ve orijinal logo tasarımı yapmaktır. Logonuz bir kere tasarlanacaktır, bu yüzden markanız için doğru logo tasarımına ulaşana kadar paylaşmayın.

 

 

 

TEKLİF AL