Fill 4Fill 1Fill 1Combined Shape

Etsy'de Satış Yapmak

Etsy Üzerinden Satış Yapmak?

   Herkese merhabalar. Esty üzerinden aktif satış yapan birisi olarak, sizlere etsy satış tekniklerini ve satış kanallarını anlatmak istiyorum. Etsy büyük e-ticaret firmaları Amazon, Ebay gibi satış yapan uluslararası bir sitedir. Etsy’yi farklı kılan "handmade" diye tabir ettiğimiz, el yapımı ve kişileştirebilir ürün satışı yapmasıdır. Bu şekilde sevdikleri için ve kişisel olarak alışveriş yapmayı sevenlerin yeri olarak tercih edilmesidir. Etsy mağaza prosedürleri olarak Amazon benzeri firmalardan daha tölaranslı davranmasıdır.

Etsy hesabı açmadı iseniz ilk 40 adet ücretsiz listemele yapmak için, bu linke tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Etsy ürün yükleme başına sizden 0.20 usd listeleme ücreti almaktadır. Sizde linkimize tıklayarak kayıt olursanız, ortalama 10 usd gibi kar elde etmiş olacaksınız . KAYIT OL

Etsy Nasıl Üye Olunur?

esty.com adresine girerek kişisel bilgileriniz ile güvenle kayıt olabilirsiniz. Sağ üstte bulunan "sign in" butonuna tıklayarak daha sonrasıda gmail , facebook, apple girişleri yaparak kaydınızı oluşturabilirsiniz. Size öneri olarak gmail güvenlik doğrulamalarını yaparak gmail, mail adresiniz ile kayıt olabilirsiniz.

Etsy'de En Çok Dikkat Edilmesi Gereken Konu Nedir?

    Her firmanın bir prosedürü vardır. Global e-ticaret firmalarında yapılması gereken en önemli kural bir kişi varsa, bir hesap açabilir. Unutmayın sizden önce çok kişi farklı hesaplar açmaya çalıştı. Ama maceraları başlamadan bitti. Sizin üzerinize bir firma kurulabiliyorsa, burada da siz bir hesap kurmuş olacaksınız.

Etsy’de Nasıl Satış Yapılır?

Etsy'de satış yapmak istiyorsanız, sitenin en altında "Sell on Etsy" yazan butona tıklayarak, Etsy’de dükkan açmak için satıcı hesabı oluşturabilirsiniz. Eğer satıcı hesabı oluşmuyorsa, site üzerinden normal bireysel kullanıcı kaydı oluşturabilirsiniz. Etsy satış teknikleri ile alakalı olarak Youtube’de başarılı anlatım yapan firma veya kişilerden faydalanabilirsiniz.

En hızlı bir şekilde satışa başlamak için “Printify” veya “Printful” bu iki firmayı kullanarak hızlı bir şekilde ürün satışına başlayabilirsiniz. Etsy üzerinde iki firma entegrasyonları mevcuttur. Elinizde tasarımlar ve görsel argümanlar varsa satış yapmaya çok yakınsınız. Hemen kayıt oluşturarak sizde satış yapmaya başlayabilirsiniz. Yakın zamanda bu sayfa üzerinde video paylaşımları eklemiş olacağım.

Printify.com Nedir?

Printify yurtdışında firma sitesindeki sayıya göre 350.000 bağımsız satıcının üretim merkezi olarak çalışmaktadır. Printify kayıt olduktan sonra "Start Selling" diyerek, satış yapmak istediğiniz ürünleri tasarlamaya başlayabilirsiniz. Kendi isteklerinize göre özel ürünler oluşturabilir ve hemen anında satış yapabilirsiniz.

  • %100 Ücretsiz Panel Kullanımı
  • 300 den fazla Özel tasarlanabilir Kaliteli Ürünler
  • Dünya Geneline yayılmış baskı ağı

Printful.com Nedir?

Etsy'de satış yapmanın diğer bir yolu Printful.com sitesidir. Printify sistemi ile aynı mantıkta çalışma sistemi vardır. Printify’da 250’den fazla tasarlanabilir ürünler var ama, Printful kullanma sebebim olmayan ürünleri buradan tedarik etmektir. Fiyatlar birbirine çok yakın olmakla beraber sizlerde ürün çeşitlerine göre kıyaslama yapabilirsiniz.

Etsy’de hızlı bir şekilde satış yapmak isteyenler ve dükkan açmak isteyenler ücretsiz “Printify” ve “Printful” firması ile başlayabilirsiniz. Yurtdışında üretim yaptırarak, sizlerde en hızlı şekilde satış yapmaya başlayabilirsiniz. Youtube!de ingilizce videolar incelerseniz, sizde çok sayıda insanın buradan üretim yaptırıp satış yaptığını görebilirsiniz. Sadece Printful firmasının aylık satışlarının 1.000.000'dan fazla olduğu sitesinde açık olarak yazmaktadır.

Etsy’de Satış yapmak ve Etsy Satış Teknikleri Nedir?

     Etsy tamamen el yapımı ve kişiselleştirilebilir ürünler üretimi konusunda kendini pazara kabul ettirmiş oldu. Etsy’de satılacak ürünlerin kişiye özel veya kişiselleştirilebilir ürün olmasına dikkat etmek gerekiyor. Eğer kişiye özel ürün üretirseniz ve doğru ürünü seçerseniz satış kaçınılmaz olur.

      Etsy satış teknikleri olarak, sizler piyasada insanların neler sattığına ve siz olsanız sizin aklınızdaki ürün ile nasıl bir ürün alırım veya araştırırım diye düşünürseniz, doğru ürünleri bulmada çok geç olmuş olmayız. Etsy listeleme ve detaylarını kısa zamanda çözeceksinizdir. Ama önemli olan insanların aradıkları ürünleri sizin onlara sunmanız olacaktır.

Etsy Ürün Listelemede Seo’nun Önemi Nedir?

Etsy özellikle satıcılarına bu konuda ciddi değiniyor. Ürün Seo konusunda hiç olmazsa etiket nasıl seçilir, başlık nasıl oluşturulur, seo açıklama yazıları nasıl yazılır gibi başlıklarda inceleme yaparak bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

Aşağıdaki sitede Etys üzerinden satış yapmak için ürün görselleri, tasarımlar, mockuplar ve PNG-SVG-PDF-JPEG formatında birçok tasarım bulabilirsiniz.


Etsy Tasarımları ve İhtiyacınız Olan Her Şeyi Buradan Keşfedebilirsiniz.

creativefabrica.com sitesi ilk etsy ürünler tasarlamamda ve mockupları tedarik etmemde ciddi yardımcı oldu. Sitede çok fazla tasarım ve size yardımcı olacak argümanlar mevcut ama hepsi usd bazında pahallı gelebilir. Onun için şöyle bir yol izliyoruz. Siteye bu bağlantıdan kayıt olduktan sonra reklamda size 1 aylık 1 usd gibi rakam çıkacaktır. Reklamlara tıklayarak 1 usd karşılığında 1 ay boyunca dilediğiniz tüm ürünleri indirebilirsiniz.

Etsy Ürün Araştırma ve En Çok Satan Ürünleri Bulma Yazılım Önerisi

Etsy'de ürün satan herkesin kullandığı ve kullanması gereken bir araç olan erank, sizde ücretsiz bir şekilde kayıt olarak etys listeleri üzerinden istediğiniz her şeyi inceleyebiirsiniz. Etsy ürün satış tekniklerini öğrenmek isteyen herkes mutlaka kullanmalı ama siz yinede en çok bilinen taktikleri uygulamaya devam etmelisiniz. eRank.com sitesini ziyaret ederek sizde anahtar kelime araştırması ve ürün araştırmasına başlayabilirsiniz.

eRank.com size sadece Etsy üzerinde satış artırma yöntemleri konusunda yardımcı olacaktır. Ürün bazında veya firma bazında ürünlerin detaylı incelemesiniz yapabilirsiniz.

Ets ile alakalı Sıkça Sorulan Sorular

Etsy de nasıl dükkan açılır?

- Etsy normal kullanıcı olarak kayıt oluyoruz. Kayıt olduktan sonra en altta  Seller handbook tıklayarak kayıt olabilirsiniz.Linkten hesap açarsanız normalde ilan yayınlamaya 0.20 usd ödeme alırken hiç olmazsa deneme ürünleriniz için ilk 40 adet ürün listeleme etsy ücretsiz listeleme yapabilirsiniz.

Etsy den alışveriş nasıl yapılır?

-Etsy ekranının ingilizce olması önemli değildir. Normal trendyol, hepsiburada nasıl alışveriş yapıyorsak aynı eticaret sistemi burada'da geçerlidir. sadece ürünleri alırken dolar bazında hesaplama yaparak ürün tercihlerinizi belirleyebilirsiniz. Etsy kargo nasıl diye sorarsanız, dikkat etmeniz gereken ürün fiyat altında bulunan kargo kısmında shipping kargo ücretini görmenizde fayda var. Tahmin edilemeyen ücretler ödeme zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda alışveriş miktarınızın 80 usd üzerinde olması gümrük vergisi ödemenize sebep olabilir.


İlgili aramalar : etsy nasıl satış yapılır, etsy den alışveriş nasıl yapılır, etsy de nasıl satış yapılır, etsy satış nasıl yapılır, etsy de nasıl dükkan açılır, etsy de satış nasıl yapılır, etsy ne demek, etsy nasıl kullanılır, etsy nasıl üye olunur, etsy seo nasıl yapılır, etsy de ne satılır, etsy nasıl çalışır, etsy den nasıl satış yapılır, etsy indirim nasıl yapılır, etsy den nasıl alışveriş yapılır, etsy reklam nasıl verilirTEKLİF AL